Kaip išsirinkti kvepalus iš kontrastingo arabiškų kvapų asortimento?
-
Nuo senų laikų parfumerijos pasaulyje arabiški kvepalai yra laikomi pavyzdine kvepalų rūšimi, kuri išsiskiria ypatingai maloniais ir visiškai nenuspėjamais aromatais. Arabiškuose kvepaluose dažnai dominuoja muskuso, jazminų bei gintaro kvapų natos, kurios leidžia sukurti prabangius, ilgam į atmintį įsirėžiančius kvapus.
Tokių gaminių kūrėjai puikiai išmano parfumerijos gaminimo meną, todėl kiekvienas arabiškų kvepalų buteliukas pasižymi savitu, tik jam būdingu kvapu, kurio neįmanoma pamiršti ar supainioti su kažkuo kitu. Sodriais kvapais išsiskiriančius arabiškus kvepalus dievina ir moteriškos, ir vyriškos lyties atstovai. Todėl tokių gaminių asortimente lyderiauja ne vienai lyčiai, o tiek moterims, tiek vyrams pritaikyta produkcija, kitaip vadinami unisex kvepalai.
Kontrastingoje arabiškų aromatų gausoje gali pasiklysti kiekvienas, net ir puikiai jam tinkančio kvapo pasirinkimo taisykles išmanantis žmogus. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip rasti tinkantį aromatą, ir, kaip išsirinkti arabiškus kvepalus, idealiai atspindinčius individualią asmenybę ir charakterį.
Kvepalų aromato pasirinkimo svarba
Arabiški kvepalai yra žymiai daugiau nei kvapnių aliejų ir kitų kvapiųjų ingredientų mišinys. Tinkamai pasirinktas aromatas tampa neatsiejama asmenybės dalimi, žmogaus charakterį identifikuojančia detale.
Visi kvepalai kvepia skirtingai. Vienuose kvepaluose dominuoja aštrūs ingredientai ar, sakykim, odos kvapas, kituose kvepaluose lyderiaujančias pozicijas užima vanilė ar kitos saldžios natos. Sakoma, kad kvepalai yra tarsi nematomas aksesuaras, kuris puošia žmogų ir suteikia jam pasitikėjimo savimi.
Netinkamai pasirinktas aksesuaras neatskleidžia unikalaus asmenybės žavesio, o ilgainiui, pradeda erzinti ir juo pasipuošusį žmogų. Todėl kvapų natas, kitaip tariant aromatus, reikia rinktis labai atsakingai, tam, kad Jūs ir Jūsų aksesuaras taptų vienas kitą idealiai papildančiu duetu.
Patikrinimo metodai, padedantys pasirinkti tinkamus kvepalus
Rinktis kvepalus mėgsta daugelis žmonių, tačiau išsirinkti tinkamiausią aromatą moka țoli gražu ne visi. Kvapų pasaulį sudaro galybė skirtingų kvapniųjų natų kombinacijų, tad tinkamo kvepalų buteliuko pasirinkimas neretai tampa tikru iššūkiu.
Norint surasti aromatą, kuris iš tikrųjų atskleistų individualų charakterį, reikia atlikti tam tikrus namų darbus ir taikyti kelis veiksmingus patikrinimo metodus. Skaitykite toliau ir juos sužinokite:
Skirtingi kvepalai - skirtingoms progoms
Kvapo pasirinkimą visada reikėtų pradėti nuo jų naudojimo paskirties išsiaiškinimo. Kvepalais galima kvepintis iš esmės bet kada, tačiau kiekvienas aromatas turi būti pritaikytas konkrečiai situacijai. Net ir atradus savo mylimiausią kvapą, juo tikrai negalima piktnaudžiauti.
Egzistuoja tam tikras parfumerijos naudojimo etiketas, tad tų pačių kvepalų tikrai negalima naudoti visada. Tokių gaminių pasirinkimą reikėtų klasifikuoti pagal sezonus ir progas.
Vasarai puikiai tinka lengvesni, gaivesni aromatai, kuriuose dominuoja apelsinas ar kitų citrusinių vaisių kvapai. Gaivios natos puikiai subalansuotos vasarai, tačiau jos tikrai netinka žiemai.
Šaltajam metų sezonui labiau tinka šiltesni, labiau pikantiški aromatai. Kasdieniam naudojimui visada derėtų rinktis natūralumą, t.y. kvepalus, kurie nėra labai intensyvūs ar išraiškingi. Jeigu dieną rekomenduojama vengti intensyvių kvapų, išskirtinėms progoms ar vakarui jie puikiai tinka. Medienos aromatas, sandalmedis ir kitos, išraiškingesnės kvepalų natos papuoš Jus rafinuotu, prabangiu kvapu, kuris puikiai tinka ypatingoms gyvenimo akimirkoms.
Kvepalų pasirinkimas pagal asmenybės tipą
Kartais tinkamus kvepalus pasirinkti galima tiesiog atsisukus į save ir įvertinus savo asmenybę, charakterį. Jeigu esate bohemiškos, meniškos asmenybės persona, tuomet Jums reikalingi įdomių, netikėtų kompozicijų kvapai. Jei esate švelni, jautri asmenybė, Jums puikiai tiks gėlių kvepalai ar kiti, subtilūs ir svajingi rytietiški aromatai.
Pedantiškoms, švarą ir tvarką vertinančioms asmenybėms, pirmenybę reikėtų skirti gaivumą, švaros pojūtį skleidžiantiems kvapams, kuriuose dominuoja vandenyno ar bergamotės kvapų kompozicijos. Ekspresyviems, mėgstantiems lyderiauti žmonėms vertėtų rinktis stipresnius, sodresnius kvepalus su sandalmedžio, tabako, šafrano natomis.
Kvepalų pirkimas kelionėse - rizikinga ar protinga?
Tie patys kvepalai svečiose šalyje kartais kainuoja žymiai pigiau. Todėl nemaža dalis egzotiškose šalyse laiką leidžiančių atostogautojų, nusprendžia šiek tiek pasilepinti ir įsigyti vieno ar kito tipo kvepalus. Visgi, kartais pasitaiko nelabai dėkingų situacijų, kai turistas įsigyja žinomo prekinio ženklo kvepalus šiek tiek pigiau, o tada paaiškėja, kad tai ne originalus gaminys, o klastotė.
Kaip atskirti originalą nuo klastotės?
Kokybiškai pagamintos klastotės iš pirmo žvilgsnio atrodo identiškai kaip originalus gaminys. Todėl tikrai nemažai pirkėjų nepastebi jokių pavojaus signalų ir visiškai to nenorėdami kelionėse nusiperka klastotes. Jeigu nenorite suklysti ir įsigyti neoriginalaus gaminio, svarbiausia atkreipti dėmesį į:
- Kainą. Dažniausiai klastotės pasižymi ne šiek tiek, o ženkliai mažesne kaina nei originalūs gaminiai. Jeigu kaina yra neadekvačiai maža ir negalite patikėti, kad tai tiesa, greičiausiai taip ir nėra. Tokiu atveju tikrai nereikėtų leistis į dvejones ir tokių prekių įsigijimo galimybės atsisakyti.
- Kvapą. Įvertinti, ar klastotės kvapas prilygsta originalui galima keliais būdais. Patikimiausias - palyginti perkamo gaminio buteliuką su naudojamu originalu. Jeigu su savimi į kelionę pasiėmėte mėgstamiausius kvepalus, prieš perkant naują gaminį, visada palyginkite jį su senu. Kitas būdas - pasipurkšti šiek tiek gaminio ant rankos ir patikrinti, kaip ilgai išlieka kvapas. Klastotes įprastai sudaro ne tokios kokybiškos sudedamosios dalys, todėl padirbinio aromatas nėra toks stiprus, ilgai išliekantis.
- Buteliuką ir jo dangtelį. Originalūs gaminiai visada turi tvirtai užsukamus ar užspaudžiamus dangtelius ant kurių dažniausiai būna išgraviruotas prekės pavadinimas. Originalūs buteliukai yra pakankami sunkūs, nes jie yra gaminami iš kokybiškų medžiagų, tokių kaip krištolas ar stiklas. Taigi, per lengvas buteliukas ir savo pozicijoje tvirtai nesilaikantis dangtelis - pavojaus signalai įspėjantys apie neoriginalią prekę.
Pakuotės ir etiketės svarba
Atskirti klastotę nuo originalo, galima ir pakuotės pagalba. Pagrindiniai požymiai, kurie išduoda, jog pakuotė nėra originali:
- Nekokybiškas supakavimas. Tikri, originalūs gaminiai visada yra supakuoti labai kruopščiai, naudojant aukščiausios kokybės medžiagas. Jeigu susidaro įspūdis, kad pakuotė yra supakuota paskubomis ir netvarkingai, tai akivaizdus požymis, jog rankoje laikomas neoriginalus gaminys.
- Neperskaitomi užrašai ant pakuotės. Originalūs kvepalai visada turi tvarkingas pakuotes ant kurių esantys užrašai yra aiškiai perskaitomi, be jokių klaidų. Ant suklastotų gaminių pakuočių dažnai galima įžvelgti rašybos klaidas. Taip pat ant tokių pakuočių neretai būna susiliejęs, sunkiai perskaitomas raštas.
- Ant etiketės nėra ženklinimo. Tinkamas ženklinimas ant kvepalų etiketės yra privalomas visiems originaliems kvepalams. Ant etiketės turi būti pateikta vartotojui svarbi informacija. Klastotės įprastai neturi jokio žymėjimo ar partijos kodo.
Kvepalų pirkimas internetu
Ar galima įsigyti tinkamus kvepalus jų neuosčius internetu? Nors nuotoliniu būdu jų pauostyti nepavyks, tačiau kvapą pažinti tikrai galima. Taigi, taip, išsirinkti kvepalus internetu tikrai įmanoma.
Žmogui gali patikti skirtingi kvepalai, tačiau dažniausiai jis būna neabejingas panašiam aromatui, kurį sudaro labai panašios kvapų kompozicijos. Perkant internetu, reikėtų patikrinti, kokie ingredientai yra mėgstamiausių kvepalų sandaroje. Sakykim, jeigu jų sudėtyje yra medienos nata, tuomet bet kurie kvepalai, kurie taip pat turi šią natą, Jums tikrai kvepės.
Trumpai tariant, reikėtų ieškoti panašių kvapų junginių, kuriuos jau naudojote, ir, kurie Jūsų uoslės receptoriams labai patiko.
Parfumerijos dovanų pirkimo gidas
Vyriškų ar moteriškų kvepalų asortimentą kartais peržiūrime ieškodami įstabaus aromato ne sau, o kažkam kitam. Juk kvepalai - ne tik ypatinga, bet ir labai asmeniška dovana, kurią malonu dovanoti artimiausiems žmonėms. Jeigu vienos ar kitos kvapų natos Jums yra priimtinos, tai tikrai nereiškia, kad jos sužavės kitą žmogų. Todėl išrinkti tokią dovaną yra pakankamai sudėtinga, tačiau tikrai įmanoma.
Svarbiausias dalykas, kurį reikia padaryti planuojant pirkti tokio tipo dovaną - vaizduotėje nupiešti labai aiškų žmogaus, kuriam planuojama įteikti dovana, asmenybės portretą. Trumpai tariant, rinkite kvepalus pagal jų asmenybę ir tikrai nesuklysite.
Ekstravagantiškoms, dėmesį dievinančioms asmenybėms visada patinka išskirtiniai rytietiški kvepalai, pikantiški kvapai, gurmaniški medienos aromatai. Toks kvapas bus tinkamas drąsioms, tačiau ne melancholiškoms asmenybėms.
Ramesniems, santūresniems žmonėms reikėtų dovanoti švelnesnius rytietiškus kvapus, kuriuose dominuoja gėlės, citrusai, muskusas ir pan. Jeigu bijote suklysti, rinkite dovanas iš abejoms lytims pritaikyto asortimento.
Unisex kvepalus dažnai sudaro saugūs, universalūs ingredientai, kurie patinka daugeliui žmonių. Svarbu ne tik įvertinti asmenybę, bet ir susiorientuoti artimojo pomėgiuose. Sakykim, jeigu žmogus yra gamtos mylėtojas, jam tikrai patiks gaivumo savybe turintys, laisvės pojūtį suteikiantys kvapai. Jei žmogus mėgsta leisti laiką namuose ar gaminti, jam patiks vanilės, cinamono ar kitos, jaukumu spinduliuojančios natos.